LECZENIE JASKRY WARSZAWA - AN OVERVIEW

leczenie jaskry warszawa - An Overview

leczenie jaskry warszawa - An Overview

Blog Article

Badanie pola widzenia jest jednym z kluczowych examinationów przeprowadzanych w ramach diagnostyki jaskry. Badanie ułatwia wykrycie wczesnych, często bezobjawowych zmian chorobowych oraz potwierdza istnienie zmian bardziej zaawansowanych.

Mimo tego, iż irydotomia nie jest tak prostym zabiegiem jak selektywna trabekuloplastyka, u pewnych pacjentów jest to najlepsza metoda do zastosowania.

Powyższe badania są dla pacjenta nieinwazyjne i bezbolesne. Pozwalają na szybką i skuteczną diagnostykę schorzeń oraz kontrolę stanu gałek ocznych podczas leczenia.

Trabekulektomia ze wszczepieniem implantu drenującego Categorical: ulepszona wersja trabekulektomii. Podczas tej operacji chirurg przy pomocy bardzo cienkiej igły umieszcza w oku wykonany ze stali chirurgicznej implant o mikroskopijnych rozmiarach.

Chorobę dzielimy na jaskrę z szerokim – otwartym kątem przesączania oraz z wąskim – zamykającym się kątem przesączania.

Badane ssaki podzielono na trzy grupy: jednym podawano lek w postaci klasycznych kropel, u drugich zastosowano soczewki z niską dawką leku, u trzecich skorzystano z kolei z soczewek z wysoką dawką latanoprostu.

Co więcej, jest to choroba nieuleczalna - przy pomocy leczenia farmakologicznego oraz operacyjnego można jedynie zatrzymać jej publishęp, nie da się natomiast cofnąć poczynionych już w nerwie wzrokowym zniszczeń.

Trabekuloplastyka - ma na celu rozszerzenie i udrożnienie kanałów odpływowych, przez które ciecz wodnista może swobodnie odpływać z gałki ocznej, obniżając w ten sposób ciśnienie wewnątrzgałkowe.

W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania jaskry, leczenie rozpoczyna leczenie jaskry warszawa się albo od wdrożenia specjalnych kropli, których celem jest redukcja ciśnienia w gałce ocznej, albo od zabiegu laserowego: selektywnej trabekuloplastyki laserowej w przypadku jaskry otwartego kąta lub też irydotomii w przypadkach zamkniętego kąta.

Jaskra to submitępujące uszkodzenie nerwu wzrokowego zwykle wiązane z wysokim ciśnieniem w oku. Zwyczajowo dzieli się ją na jaskrę wąskiego kąta i jaskrę otwartego kąta tzw. jaskrę prostą. W przypadku jaskry wąskiego kąta do podwyższenia ciśnienia w oku dochodzi na skutek specyficznej budowy oka, tak zwanego wąskiego kąta przesączania.

Nie zawsze ciśnienie wewnątrzgałkowe jest w jaskrze pierwotnej podwyższone, i zwykle choroba nie daje żadnych objawów. Częstość jaskry wzrasta wraz z wiekiem. Najnowsze metody leczenia z wykorzystaniem komórek macierzystych ciągle trwają i są udoskonalane.

Choć leczenie nie odwróci utraconego widzenia, to może pomóc zachować dobre widzenie na dłużej, zwłaszcza gdy choroba zostanie odpowiednio wcześnie rozpoznana i będzie prawidłowo kontrolowana. Wśród metod terapeutycznych wyróżniamy:

Schematów leczenia jaskry jest bardzo wiele. Wybór terapii zależy przede wszystkim od zaawansowania zmian ocznych oraz podtypu choroby występującego u danego chorego.

Ulega zaburzeniu komunikacja między okiem a częścią mózgu odpowiedzialną za widzenie. W konsekwencji powstają ubytki w polu widzenia i pojawiają się zaburzenia widzenia, pod postacią zamglonego i mętnego widzenie.

Report this page